Automatyczne kotły grzewcze
KWM-SGR

Produkujemy automatyczne kotły z ślimakowym podajnikiem paliwa o mocy od 12kw do 300kw kotły wyposażone są w wysokiej klasy, zespół podający z dużym koszem zasypowym, sterownik i dmuchawę oraz dodatkowe palenisko na którym można palić niezależnie bez używania podajnika jak i współpalić tzn. palić jednocześnie w trakcie palenia na podajniku dokładać na dodatkowe palenisko

czytaj więcej

Kotły uniwersalne
WULKAN I WULKAN PLUS

Produkujemy uniwersalne kotły typu WULKAN I WULKAN PLUS wyposażone w miarkownik ciągu lub wysokiej klasy sterownik i dmuchawę. W kotle tym można spalić miał węglowy, drewno, węgiel oraz biopaliwa np. brykiet, pellet. Na naszych liniach technologicznych produkujemy wysokiej jakości kotły c.o.: - Uniwersalne opalane miałem węglowym, węglem, drewnem, wiórami, trocinami oraz pelletem

czytaj więcej

Automatyczne kotły grzewcze KWM-SGR

Produkujemy automatyczne kotły z ślimakowym podajnikiem paliwa o mocy od 12 kw do 300kw kotły wyposażone są w wysokiej klasy , zespół podający z dużym koszem zasypowym, sterownik i dmuchawę  oraz dodatkowe palenisko na którym można palić niezależnie bez używania podajnika jak i współpalić tzn. palić jednocześnie w trakcie palenia na podajniku dokładać na dodatkowe palenisko np.drewno, lub większe kawałki węgla. Automatyczne kotły grzewcze KWMSGR z wielopaliwowym podajnikiem ślimakowym charakteryzują się wysoką efektywnością energetyczną i czystością spalania węgla kamiennego, tzw. eko- groszku. Pojemność zbiornika opału wystarcza nawet na 4-8 dni pracy kotła w zależności od zapotrzebowania na ciepło, temperatury zewnętrznej, wielkości budynku, jego ocieplenia oraz kaloryczności opału.
Każdy kocioł z podajnikiem retortowym wyposażony jest w dodatkowe palenisko awaryjne z rusztem żeliwnym (standard) lub wodnym, na którym można spalać węgiel kamienny, drewno, brykiety itd.
Wszystkie kotły z podajnikiem automatycznym wyposażone są w specjalne palniki wielopaliwowe , które spalają oprócz eko-groszku również paliwa o podwyższonej spiekalności (np.miał węglowy), pellety oraz mieszanki ze zbożem (np. miał z owsem).

Umożliwia to nowatorska budowa palnika, w którym zastosowano:
- przeciwbieżny zwój ślimaka
- kwadratowe palenisko 
- specjalny system napowietrzania paleniska


Obsługa kotła  ogranicza się do okresowego usunięcia popiołu oraz załadunku opału do zasobnika. Automatyka umożliwia zmianę mocy w sposób modulacyjny co umożliwia oprócz ogrzewania budynku zimą również podgrzewanie zbiornika C.W.U. Latem.
W kotłach automatycznych klient ma możliwość dokonania wyboru palnika oraz sterownika stosownie do własnych potrzeb. W standardzie kocioł wyposażony jest w:
- palnik wielopaliwowy spalający eko-groszek, miał węglowy oraz pellety posiadający mechaniczne zabezpieczenie ślimaka z biegiem wstecznym
- prosty intuicyjny sterownik
Opcjonalnie kocioł można wyposażyć np.w palnik typu "Brucer" - całkowicie wykonany z żeliwa (żeliwny ślimak) oraz sterownik z możliwością programowania stref czasowych (zaprogramowania w różnych porach dnia różne temperatury) oraz sterownik z PID-em.
Przy spalaniu biopaliw (np.pellet) należy kocioł doposażyć w termiczny zawór zalewowy tzw. strażak, który przy braku energii elektrycznej całkowicie eliminuje możliwość cofnięcia żaru do zbiornika opału.

Wszystkie nasze kotły dostosowujemy do indywidualnych potrzeb klienta jak i instalacji. posiadamy duży wybór sterowników od najprostszych po rozbudowane którymi można sterować poprzez sieć